Ścieki powędrują do oczyszczalni


Rozpoczął się kolejny etap prac ekologicznej inwestycji w rejonie ulicy Batorego/ Dąbrowskiego. Wedle założeń jeszcze w tym roku nieczystości płynne z takich dzielnic jak Szczakowa, Długoszyn, Niedzieliska znajdą swe odprowadzenie do oczyszczalni Jeleń Dąb.  Odciążając tym samym Białą Przemsze, do której obecnie są one kierowane. Zrealizowanie inwestycji ma jeszcze jeden kluczowy cel – zniesienie kosztownych opłat środowiskowych jakie MPWiK był zmuszony odprowadzać do  Urzędu Marszałkowskiego.
Zakres przyjętych prac w ramach tej inwestycji jest rozbudowany. Na chwilę obecną udało się już osadzić główny zbiornik tłoczni wraz ze studzienkami i odcinki kolektora tłocznego. Przebudowano także wodociąg w rejonie ulicy Batorego i Dąbrowskiego, jednak czeka on na przełączenie, próbę szczelności i badania jakościowe wody, które są niezbędne przed rozpoczęciem eksploatacji wyjaśnia Sławomir Grucel z MPWiK

Czytaj dalej

Przygotowania do przebudowy ulicy Słowackiego


Już niebawem rozpocznie się przebudowa ulicy Słowackiego. Kompleksowa modernizacja obejmować będzie wymianę sieci wodociągowej, sieci kanalizacyjnej oraz nawierzchni jezdni i chodników. Prace najprawdopodobniej zostaną podzielone na dwa etapy i będą elementem prestiżowego projektu realizowanego przez miasto „Rynek Od.Nowa”.
Tak jak to miało miejsce przy remoncie ulicy Sławkowskiej tak i w tym przypadku za wymianę sieci odpowiedzialne będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, a za wymianę nawierzchni Miejski Zarząd Dróg i Mostów - jednak tylko na górnym odcinku ulicy.

Czytaj dalej

Mogą nastąpić chwilowe braki wody


Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Jaworznie informuje, że z uwagi na konieczność wykonania przełączeń zmodernizowanych rurociągów magistralnych w ramach IV Etapu Miasto Twarzą do Autostrady, na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi/Grunwaldzka oraz Królowej Jadwigi/Farna, w dniach 11 do 20 marca mogą wystąpić wahania ciśnienia wody w kranach oraz chwilowe jej braki. Te różnice mogą być odczuwalne dla mieszkańców osiedli Tadeusza Kościuszki, Wandy, Insurekcji Kościuszkowskiej, Olszewskiego, Górniczego oraz dla budynków znajdujących się w pobliżu siedziby PZU przy ul. Grunwaldzkiej.

Czytaj dalej

Greenpeace w Jaworznie


Od kilku miesięcy Jaworzno pozostaje w stałym kontakcie z przedstawicielami organizacji Greenpeace. Wczoraj gościł w naszym mieście Łukasz Supergan, koordynator akcji związanej ze składowiskiem odpadów poprodukcyjych na terenie Zakładów Chemicznych „Organika Azot”. Głównym celem wizyty było pobranie próbek wody z trzech jaworznickich ujęć.
Na zorganizowanej w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji konferencji prasowej, przedstawiciel Greenpeac-u wyjaśnił, iż próbki zostaną wysłane do laboratorium w Exeter, w Wielkiej Brytanii, celem wykonania specjalistycznych badań, które pozwolą określić jakość wody i ewentualną obecność w niej substancji niebezpiecznych dla zdrowia ludzi.

Czytaj dalej

Dzień Otwarty w MPWiK


Z okazji Światowego Dnia Wody, który przypada 22 marca 2009 roku, mamy zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców naszego miasta, chcących poznać technikę produkcji, dystrybucji, technikę badania wody oraz oczyszczania ścieków na Dzień Otwarty Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie, który odbędzie się 21 marca 2009r. (sobota).
W  programie przewidziano między innymi zwiedzanie, ujęcia wody pitnej, zaplecza transportowo – technicznego, pneumatycznej tłoczni ścieków, oczyszczalni ścieków, laboratorium.
Start godzina 9:00 – zbiórka na parkingu pod halą MCKiS, wyjazd autokarem na wymienione obiekty. Przypuszczalny czas zakończenia wycieczki - godzina 13:00.
Wszelkie szczegółowe informacje oraz zgłoszenia przyjmowane są w terminie do 10 marca pod numerem telefonu (032) 318 60 81/64 oraz w siedzibie Spółki
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o.  ul. Świętego Wojciecha 34, 43-600 Jaworzno.  ZAPRASZAMY !!!