Aktualna informacja na temat awarii pompowni ścieków przy ul. Batorego

Aktualna informacja na temat awarii pompowni ścieków przy ul. Batorego

Na skutek awarii doszło do rozszczelnienia zbiornika przepompowni ścieków przy ul. Batorego. Niezwłocznie po otrzymaniu sygnału o awarii służby techniczne Wodociągów Jaworzno podjęły standardowe działania naprawcze. W dniu wczorajszym tj. 15 września br., w godzinach wieczornych przelew burzowy został zakorkowany. Dzięki temu rozwiązaniu żadne ścieki nie trafiają już do rzeki Przemszy. Wszystkie nieczystości wywożone są beczkowozami bezpośrednio na oczyszczalnię. Dodatkowo na miejscu znajduje się ozonatorka, gotowa do użycia, gdyby wystąpiła taka potrzeba. Obecnie trwają oględziny uszkodzonego zbiornika i niebawem rozpocznie się jego naprawa, która może potrwać nawet kilka dni. Do tego czasu utrzymane będą wszystkie dotychczasowe działania (utrzymanie zaczopowanego przelewu burzowy oraz bieżące wywożenie ścieków).  

W dniu wczorajszym na miejscu awarii odbył się sztab kryzysowy z udziałem Prezydenta Jaworzna Pawła Silberta, Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, kierownictwa jaworznickich Wodociągów, służb zarządzania kryzysowego, straży pożarnej, a także służb ochrony środowiska.

Tym samym informujemy, że powstała sytuacja nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców Jaworzna oraz nie ma wpływu na jakość produkowanej przez Wodociągi Jaworzno wody pitnej.