Aktualna informacja na temat jakości wody w Dzielnicy Dąbrowa Narodowa

Aktualna informacja na temat jakości wody w Dzielnicy Dąbrowa Narodowa

Na podstawie pełnych wyników badań próbek wody pobranych z ulic, które w dniu 27 października 2020 r. z powodu awarii były objęte czasowym wyłączeniem wody Wodociągi Jaworzno sp. z o. o. informują, iż woda w ulicy: Wodna, Wiśniowa, Strażacka 1-3, Spółdzielcza 2-4b, Starowiejska 82 i 84, JasiugiWolna, E. Plater, Kolonijna, Stara Maszyna jest przydatna do spożycia po przegotowaniu. Wodę w celu przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt należy przegotować. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Natomiast woda w ulicach: Owocowa oraz Katowicka 34 i 34A nadaje się tylko do prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet. Woda nie nadaje się do spożycia. 

Wodę do celów spożywczych mieszkańcom powyższych ulic (Owocowej, Katowickiej 34 i 34A) będziemy dostarczać mieszkańcom beczkowozem lub w aseptycznych workach. 

Niezwłocznie poinformujemy mieszkańców powyższych ulic o poprawnych i ustabilizowanych wartościach dostarczanej wody.

Za wszelkie utrudnienia z tym związane serdecznie przepraszamy.