Bezpieczne i lekkie szalunki wykopowe   

Bezpieczne i lekkie szalunki wykopowe   

Bezpieczeństwo, łatwość i szybkość w obsłudze, a do tego lekkość – to główne cechy zakupionych dla pracowników Wodociągów Jaworzno systemów szalunków. Systemy zostały nabyte dzięki dofinansowaniu z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. 

Firma Wodociągi Jaworzno w ubiegłym roku brała udział w Konkursie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pt. „Dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy”. Konkurs realizowany był ze wspomnianego Funduszy Ubezpieczeń Społecznych – Projekt dotyczący utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej pt. „Poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy podczas prac prowadzonych w wykopach oraz przy pracach kanalizacyjnych”. Zgłoszony przez jaworznickie wodociągi projekt o łącznej wartości 105 817,87 zł, uzyskał dofinansowania w kwocie 84 435,82 zł. 

Za tą kwotę zakupione zostały już szalunki aluminiowe służące do zabezpieczania wykopów. W dalszej części, zgodnie z uzyskanym dofinansowaniem, spółka planuje nabyć barierki drogowe zabezpieczające prace terenowe oraz zestaw do pracy w przestrzeniach ograniczonych, takich jak studzienki wodociągowe i kanalizacyjne, czy zbiorniki. Te dwie ostatnie części projektu mają trafić do przedsiębiorstwa do końca marca br. Wszystko to ma zapewnić bezpieczniejszą pracę w wykopach, studzienkach wodociągowych i kanalizacyjnych, a także ma wpływać na zwiększenie widoczności służb wod-kan na drogach w trakcie usuwania awarii, czy podczas budowy przyłączy w gęstym terenie miejskim. W dniu 19 lutego odbyła się prezentacja nowych szalunków, połączona ze szkoleniem pracowników. Podczas szkolenia zaprezentowana została mobilność oraz modułowa konstrukcja nabytych urządzeń. 

Liczymy, że zakupiony sprzęt zapewni bezpieczną pracę, a pracownicy z Wodociągów Jaworzna dla własnego bezpieczeństwa będą korzystać z zestawu LiteBOX, który został zaprojektowany w celu zwiększenia bezpieczeństwa pracy przy zachowaniu swojej mobilności i łatwości montażu. 

Zakup zrealizowany został z FUNDUSZU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH, PROJEKT DOTYCZĄCY UTRZYMANIA ZDOLNOŚCI DO PRACY PRZEZ CAŁY OKRES AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ. 

Bezpieczeństwo, łatwość i szybkość w obsłudze, a do tego lekkość – to główne cechy zakupionego dla pracowników Wodociągów Jaworzno systemu szalunków. System został nabyty przy wsparciu oraz dzięki dofinansowaniu z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. 

Firma Wodociągi Jaworzno w ubiegłym roku brała udział w Konkursie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pt. „Dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy”. Konkurs realizowany był ze wspomnianego Funduszy Ubezpieczeń Społecznych – Projekt dotyczący utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej pt. „Poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy podczas prac prowadzonych w wykopach oraz przy pracach kanalizacyjnych. Zgłoszony przez jaworznickie wodociągi projekt o łącznej wartości 105 817,87 zł, uzyskał dofinansowania w kwocie 84 435,82 zł. 

Za tą kwotę zakupione zostały już szalunki aluminiowe służące do zabezpieczania wykopów. W dalszej części, zgodnie z uzyskanym dofinansowaniem, spółka planuje nabyć barierki zabezpieczające wykopy oraz zestaw do pracy w zagłębieniu i w wąskich, głębokich przestrzeniach, takich jak studzienki kanalizacyjne, czy zbiorniki. Te dwie ostatnie części projektu mają trafić do przedsiębiorstwa do końca marca br. Teraz 19 lutego br., odbyła się prezentacja nowych szalunków, połączona ze szkoleniem pracowników. Podczas szkolenia zaprezentowana została mobilność oraz modułowa konstrukcja nabytych umocnień.  Wszystko, co ma zapewnić bezpieczniejszą pracę w wykopach, studzienkach wodociągowych i kanalizacyjnych, a także wszystko co ma wpływać na zwiększenie widoczności służb wod-kan na drogach w trakcie usuwania awarii, czy podczas budowy przyłączy w gęstym terenie miejskim.

Liczymy, że zakupiony sprzęt zapewni bezpieczną pracę, a pracownicy z Wodociągów Jaworzna dla własnego bezpieczeństwa będą korzystać z zestawu LiteBOX, który został zaprojektowany tak, aby był mobilny, oszczędzał czas i aby mógł być obsłużony przez jedynie dwie osoby na budowie. 

Zakup zrealizowany został z FUNDUSZU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH, PROJEKT DOTYCZĄCY UTRZYMANIA ZDOLNOŚCI DO PRACY PRZEZ CAŁY OKRES AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ.