Cyprysowa i Lipowa z nową infrastrukturą

Cyprysowa i Lipowa z nową infrastrukturą

Początkiem września wystartowały roboty budowlane związane z wymianą blisko 1,5 kilometra sieci wodociągowej oraz 1,5 kilometra sieci kanalizacyjnej w ulicy Cyprysowej i Lipowej. Wymiana obejmuje bloki mieszkalne oraz blisko 40 posesji jednorodzinnych. Oprócz nowej sieci, dla mieszkańców powstaną również nowe nawierzchnie drogowe i chodniki. Remont jest zadaniem zapisanym w planie inwestycyjnym spółki na rok 2014.

Modernizacja dotyczy głównej sieci, zlokalizowanej bezpośrednio w drodze, jak i indywidualnych przyłączy znajdujących się bezpośrednio przy budynkach mieszkalnych. Obecnie prace są mocno zaawansowane. Na ulicy Cyprysowej w rejonie bloków sieć kanalizacyjna została już wymieniona. Do końca października ten obszar zostanie odbudowany i zaasfaltowany. Na przełomie października i listopada nowy asfalt wraz z nową siecią wod-kan pojawi w ulicy Lipowej. Liczymy, że cała inwestycja zakończy się do 30 listopada, kiedy to zmodernizujemy ostatnie odcinki infrastruktury w ulicy Cyprysowej w okolicach domów jednorodzinnych – tłumaczy rzecznik MPWiK Sławomir Grucel.
Głównym wykonawcą zadania jest firma Drogopol, która oprócz sieci, nowych nawierzchni asfaltowych dokona odbudowy krawężników i chodników, a także w rejonie bloków stworzy kilka dodatkowych, nowych miejsc parkingowych.