Czysta woda i neutralizacja farmaceutyków ze ścieków. Wodociągi Jaworzno zapraszają na swój Dzień Otwarty.

Czysta woda i neutralizacja farmaceutyków ze ścieków. Wodociągi Jaworzno zapraszają na swój Dzień Otwarty.

21 marca br. odbędzie się kolejna edycja Dnia Otwartego Wodociągów Jaworzno. Jedyny dzień, organizowany przy okazji światowego Dnia Wody, gdzie mieszkańcy naszego miasta będą mogli poznać sposób produkcji wody oraz pierwszą w Polsce stację do oczyszczania ścieków z farmaceutyków.

W przedostatni weekend marca na uczestników i zainteresowanych czeka wycieczka wzdłuż całego procesu wodociągowego. W programie spacer po ujęciu Piaskownia oraz prezentacja technologii uzdatniania wody. Dyspozytornia oraz system alarmowy 994. Pokaz sprzętu technicznego. Zwiedzanie laboratorium oraz spacer po oczyszczalni Jeleń Dąb, wzdłuż technologii oczyszczania ścieków. Na koniec prezentacja pierwszego w Polsce systemu do neutralizacji antybiotyków ze ścieków oczyszczonych – zdradza szczegóły rzecznik przedsiębiorstwa Sławomir Grucel.

Powyższe obiekty i stanowiska udostępnione oraz otwarte zostaną zwiedzającym w sobotę 21 marca br. po wcześniejszym, telefonicznym lub osobistym zapisaniu się na liście.
Zapisy przyjmowane są w terminie od 2 do 13 marca pod numerem telefonu (32) 318 60 64 oraz w siedzibie Wodociągów Jaworzno, ul. św. Wojciecha 34, w godz. od 7:00 do 15:00. 

UWAGA! Ze względu na utrzymanie ciągłości pracy na obiektach liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Organizator zapewnia transport między obiektami. Zbiórka oraz wyjazd z parkingu spod Galeny
od ul. Rzemieślniczej o godz. 9:00. Powrót w to samo miejsce około godz. 14:30.