Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2016

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2016

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. W tym roku od 12 do 15 maja w całym kraju będą miały miejsce liczne atrakcje prezentujące inwestycje powstałe z wykorzystaniem środków unijnych.14 maja w Jaworznie będzie można na przykład zwiedzić ujęcie wody pitnej Piaskownia, dofinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz niedawno zmodernizowaną Oczyszczalnię Ścieków w Jeleniu.

Zwiedzanie obiektów odbędzie się wzdłuż specjalnie przygotowanych ścieżek edukacyjnych, które obrazują proces poboru i uzdatniania wody oraz sposób oczyszczania ścieków. Oprócz zaprezentowania dofinansowanych przez Unię Europejską obiektów, które wyposażone są w nowoczesne rozwiązania technologiczne, wycieczka ma również uświadomić mieszkańcom jak cenna dla życia jest woda oraz jak przebiega jej obieg w przyrodzie.
Dzień Otwarty SUW Piaskownia oraz Oczyszczalni Ścieków Jeleń Dąb odbędzie się 14 maja br. o godz. 9:00 (max grupa 25 osób) Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zapisy do 12 maja 2016 r., pod nr tel. (32) 318 60 64 od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 15:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Wodociągi zapewniają przejazd na teren ujęcia oraz teren oczyszczalni. Wyjazd grupy nastąpi spod Hali MCKiS.