Drużyna MPWiK znów na podium

Drużyna MPWiK znów na podium

Pracownicy MPWiK Sp. z o.o., w dniach 11-12 czerwca, wzięli udział w VI Mistrzostwach Firm Komunalnych, Energetycznych i Gazowniczych w piłce nożnej – Zakopane 2011 r. W mistrzostwach wystąpiły 24 drużyny z całego kraju.

Nasza drużyna po raz kolejny udowodniła, że na krajowym „podwórku” zalicza się do ścisłej czołówki. W dwudniowych zmaganiach na boiskach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem „wodociągowcy” wywalczyli brązowe medale mistrzostw Polski, ulegając po drodze tylko późniejszemu zwycięzcy, drużynie PWiK Inowrocław.

 

Drużyna MPWiK wystąpiła w następującym składzie – M. Żak, G. Adwent, M. Suwaj (wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw), P. Lichota, A. Wojtaszak, A. Prażmowski, T. Knapik, M. Szruba, M. Pedyński, J. Wróbel.

Pierwszy dzień mistrzostw to komplet zwycięstw naszego MPWiK-u. W rozgrywkach grupowych w pokonanym polu znalazły się drużyny Starachowic, Pabianic oraz Szczecina. W drugim dniu mistrzostw nasza ekipa nie zwalniała tempa i po pokonaniu kolejnych rywali dotarła do półfinału, gdzie po emocjonującym i trzymającym w napięciu meczu uległa 0: 1 wspomnianej drużynie z Inowrocławia. W meczu o trzecie miejsce, z drużyną ZEC Pabianice, obie ekipy odczuwały już w nogach skutki turniejowych zmagań oraz upał, w jakim rozgrywane były mistrzostwa. Do wyniku 3: 3, szala wygranej przechylała się na korzyść jednej lub drugiej drużyny, jednakże świetna końcówka meczu w wykonaniu naszego zespołu pozwoliła odskoczyć na bezpieczny dystans bramkowy i pokonać rywala 6:4.