Dzień Otwarty Wodociągów Jaworzno

Dzień Otwarty Wodociągów Jaworzno

W ramach obchodów Światowego Dnia Wody, zapraszamy na Dzień Otwarty jaworznickich wodociągów, który odbędzie się w sobotę 19 marca. Tego dnia, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w nowej formule otwieramy nasze bramy dla wszystkich, którzy chcą poznać specyfikę pracy naszej firmy. Dowiedzieć się więcej o technologii uzdatniania wody, metodach jakościowych badań próbek wody oraz o sposobie oczyszczania ścieków. Będzie to także nie lada gratka dla osób chcących zobaczyć nasz tabor samochodowy napędzany gazem CNG, który od 2020 wykorzystujemy do odbioru odpadów komunalnych.
Tego dnia czekamy na mieszkańców Jaworzna w 3 miejscach: na ujęciu wody pitnej Piaskownia ul. Bukowska (zjazd na Sosinę od strony wyremontowanej plaży), na bazie sprzętowej przy ul. św. Wojciecha 34 oraz na oczyszczalni ścieków w Jeleniu przy ul. Dąb 105. Mieszkańcy sami wybierają i decydują, który obiekt lub technologię chcą zobaczyć – mówi rzecznik Wodociągów Jaworzno Sławomir Grucel.
Bramy każdego z wyżej wymienionych obiektów otwarte zostaną o godz. 10:00. Zainteresowane Dniem Otwartym osoby, proszone są o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 32 318 60 64 (w godz. od 7:00 do 15:00) oraz o podanie jaki obiekt chcą zobaczyć. Zapisy prowadzone są do 16 marca br. (środa). Na każdy z obiektów obowiązuje ograniczona liczba zwiedzających. Liczy się kolejność zgłoszeń. Dojazd na obiekty we własnym zakresie.