Ekspertyza potwierdza – brak zagrożenia dla budynków mieszkalnych na ulicy Pawiej.

Ekspertyza potwierdza – brak zagrożenia dla budynków mieszkalnych na ulicy Pawiej.

01

Kilka dni temu prace kanalizacyjne na ulicy Pawiej zostały czasowo wstrzymane. Wszystko za sprawą sygnału, ze strony mieszkańców o rzekomym wpływie prowadzonych prac na budynki mieszkalne. Wykonawca w tym miejscu napotkał na skałę, którą przy użyciu tzw. „piku” musiał skuć.

Niezwłocznie po otrzymaniu tej informacji, pracownicy Jednostki Realizującej Projekt, będący na miejscu, podjęli decyzję o tymczasowym wstrzymaniu prac i zleceniu wykonania ekspertyzy technicznej. Przy użyciu czujników miała ona wykazać ewentualny wpływ powstających wibracji na pobliskie domy i ich elewacje. 

Ekspertyza, która została wykonana 12 września w obecności mieszkańców, jednoznacznie wykazała wartości drgań gruntu na poziomie niższym niż dopuszczalny dla budynków mieszkalnych. Drgania te nie przekroczyły również wartości dla budynków wrażliwych,  takich jak budynki zabytkowe. Jednoznacznie stwierdzono brak negatywnych oddziaływań zarejestrowanych drgań na konstrukcję budynkówtłumaczy rzecznik MPWiK Sławomir Grucel.

Na podstawie uzyskanej ekspertyzy i zgodnie z zapowiedziami służb MPWiK, prace w rejonie ulicy Pawiej zostają wznowione. Tak jak obecnie, będą one realizowane według zatwierdzonego projektu, z największa starannością  i zgodnie z obowiązująca sztuką budowlaną. Cała ekspertyzę zamieszczamy poniżej.

Ekspertyza