Gimnazjaliści z Jaworzna tworzą film promocyjny o największej inwestycji w mieście

Gimnazjaliści z Jaworzna tworzą film promocyjny o największej inwestycji w mieście

13 drużyn złożonych z uczniów gimnazjów z Jaworzna rozpoczęło rywalizację w drugim etapie konkursu „Jaworznicka szkoła pod żaglami. Kanalizacja – wiatr w żagle dla czystego środowiska”. Zwycięską drużynę, która popłynie w rejs po Bałtyku, wybiorą sami mieszkańcy w internetowym głosowaniu na najlepszy film promocyjny. Głosowanie potrwa od 14 do 25 czerwca.

Celem konkursu organizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji jest upowszechnienie wśród młodych mieszkańców Jaworzna postaw proekologicznych i zalet budowy w mieście kanalizacji (to jedna z największych inwestycji od lat). Pierwszy etap konkursu, polegał na wypełnieniu testu dotyczącego ochrony środowiska naturalnego. W konkursie brali udział uczniowie jaworznickich gimnazjów zainspirowani prelekcjami przeprowadzonymi przez organizatorów w szkołach.

Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy wypełnili test na stronie poświęconej budowie kanalizacji – www.kanalizacja.jaworzno.pl. W tej części 5-osobowe drużyny reprezentujące gimnazja mają za zadanie przygotowanie 1.5-2.5 minutowego filmu uświadamiającego mieszkańcom Jaworzna wpływ kanalizacji na środowisko.

Zależy nam na budowaniu świadomości młodzieży w zakresie dbania o środowisko naturalne, stąd pomysł organizacji konkursu. Drugi etap, obejmujący stworzenie filmu promocyjnego, to wyzwanie, z którym zmierzą się najbardziej kreatywni gimnazjaliści. Cieszy nas duże zainteresowanie konkursem wśród młodych osób – tłumaczy Józef Natonek, prezes MPWiK w Jaworznie.

Od 14 do 25 czerwca na stronie www.kanalizacja.jaworzno.pl potrwa głosowanie na najlepszy film. Zwycięży drużyna, której film uzyska najwięcej głosów. Głosowanie jest otwarte, może w nim wziąć udział każdy zainteresowany. Wręczenie nagród odbędzie się 29 czerwca podczas zakończenia roku szkolnego.

O konkursie:

Głównym celem konkursu jest zwiększenie wiedzy na temat ochrony środowiska i dbania o czystość wody. Właśnie w celu polepszenia jakości środowiska naturalnego budowana jest w Jaworznie kanalizacja. Stąd w ramach konkursu organizatorzy – Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie – chcą upowszechnić informacje o potrzebie jej budowy i podłączenia się mieszkańców do rozrastającej się sieci.

Zwycięska drużyna wraz z opiekunem popłynie w tygodniowy rejs zorganizowany w czasie wakacji po Bałtyku ze Szczecina na Bornholm i do Sassnitz. Kolejne dwie drużyny otrzymają nagrody pocieszenia.
 
Lista gimnazjów biorących udział w II etapie konkursu (łącznie to 13 drużyn złożonych z osób, które wypełniły test w I etapie):
• Gimnazjum nr 2, Karola Olszewskiego 76 (5 drużyn)
• Gimnazjum nr 3, Lipowa 24 (1 drużyna)
• Gimnazjum nr 6, Chropaczówka 101 (2 drużyny)
• Gimnazjum nr 9, Spółdzielcza 9 (3 drużyny)
• Gimnazjum nr 10, Nauczycielska 12 (1 drużyna)
• Gimnazjum nr 11, Jana III Sobieskiego 61 (1 drużyna)

Informacji o Konkursie udziela:

Sławomir Grucel – MPWiK Jaworzno Sp. z o.o. – tel. 032 318 60 64
e-mail: slawomir.grucel@mpwik.jaworzno.pl
Gabriela Cerowska – Grupa PRC Sp. z o.o. – tel. 032 364 04 06
e-mail: gabriela.cerowska@prc.pl