Górnośląska w odbudowie

Górnośląska w odbudowie

Okres wakacji to nie tylko czas wypoczynku, ale także czas prowadzenia szeroko zakrojonych prac budowlanych. W osiedlu Góra Piasku i Długoszyn rozpoczęła się właśnie naprawa nawierzchni drogowych.

Obecnie prace związane z odbudową dróg, które naruszone zostały podczas prac kanalizacyjnych prowadzone są na ulicy Górnośląskiej. Utrudnienia na tym odcinku potrwają do 31 lipca, natomiast do 8 sierpnia ograniczenie prędkości będzie obowiązywało w rejonie ulicy Chropaczówka i Dąbrowskiego, gdzie również rozścielany będzie nowy asfalt – tłumaczy rzecznik MPWiK Sławomir Grucel.

Prowadzone roboty to ostatni etap związany z budową kanalizacji w północnych dzielnicach. Szacuje się, iż prace przy projekcie kanalizacyjnym zaawansowane są na poziomie bliskim  90% i już w sierpniu rozpocznie się kolejny zakres, związany z podłączaniem prywatnych posesji do sieci kanalizacyjnej. Jako pierwsi z nowej sieci mają skorzystać mieszkańcy Pieczysk, którzy już 22 lipca na spotkaniu z przedstawicielami MPWiK otrzymali indywidualną propozycję ceny przyłączy, uwzględniającą dotację z NFOŚ oraz z Urzędu Miasta.