Jaworznianie do źródeł! …czyli IV Dzień Otwarty MPWiK

Jaworznianie do źródeł! …czyli IV Dzień Otwarty MPWiK

W przedostatnią sobotę marca, mieszkańcy Jaworzna będą mieli kolejną okazję, aby zobaczyć skąd bierze się woda pitna w ich kranach. Zwiedzanie najstarszego ujęcia wody pitnej i nowoczesnej tłoczni ścieków, a także oczyszczalni ścieków wraz z laboratorium – to tylko niektóre atrakcje, które z okazji Światowego Dnia Wody przygotowują pracownicy MPWiK w Jaworznie.

Każdego roku impreza cieszy się sporym zainteresowaniem jaworznian. W tym roku IV Dzień Otwarty Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji odbędzie się 24 marca i organizowany jest w ramach obchodów Światowego Dnia Wody, który przypada zawsze w dniu 22 marca.

W programie organizatorzy zaplanowali m. in. zwiedzanie najstarszego ujęcia wody pitnej, bazy transportowo – technicznej, nowoczesnej tłoczni ścieków, a także oczyszczalni ścieków wraz z laboratorium.

Wycieczka rozpocznie się o godzinie 9:00. Zbiórka uczestników w centrum miasta na parkingu pod Halą MCKiS. MPWiK w Jaworznie zapewnia przejazd autokarem między poszczególnymi obiektami. Czas powrotu do miejsca zbiórki jest szacowany na godzinę 13:00. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

 

Zgłoszenia wszystkich chętnych przyjmowane są w terminie do 16 marca pod numerem telefonu 32 318 60 64/22 oraz w siedzibie MPWiK (Jaworzno, ul. Św. Wojciecha 34). Ze względów organizacyjnych liczba miejsc jest ograniczona; decyduje kolejność zgłoszeń.