Jaworznicka szkoła pod żaglami Kanalizacja – wiatr w żagle dla czystego środowiska

Jaworznicka szkoła pod żaglami Kanalizacja – wiatr w żagle dla czystego środowiska

W Jaworznie organizowany jest nietypowy o oryginalny konkurs upowszechniający wiedzę  o ochronie środowiska i budowie kanalizacji w mieście. Do wygrania tygodniowy rejs po Bałtyku! Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów gimnazjów w Jaworznie. Nagrodą główną dla uczniów zwycięskiego gimnazjum będzie tygodniowy rejs zorganizowany w czasie wakacji po Bałtyku ze Szczecina na Borholm i do Sassnitz.

Głównym celem konkursu jest zwiększenie wiedzy na temat ochrony środowiska i dbania o czystość wody. Właśnie w celu polepszenia jakości środowiska naturalnego budowana jest w Jaworznie kanalizacja. Stąd w ramach konkursu organizatorzy – Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie – chcą upowszechnić informacje o potrzebie jej budowy i podłączenia się mieszkańców do rozrastającej się sieci: Budowa kanalizacji to jedna z największych inwestycji w naszym mieście. Chcemy, aby jak najwięcej mieszkańców wiedziało o tej inwestycji, bo przecież kanalizacja budowana jest właśnie dla nich. Stąd pomysł by poprzez ciekawy konkurs zainteresować tematem także młode osoby – tłumaczy Józef Natonek, prezes MPWiK w Jaworznie.

 

Na czym polega konkurs?

Organizatorzy odwiedzą gimnazja by opowiedzieć o konkursie, nagrodach i zasadach uczestnictwa. Eliminacje załóg biorących udział w rejsie odbywać się będą w dwóch etapach.

I etap polegać będzie na wypełnieniu testu internetowego z wiedzy o ochronie środowiska oraz unijnym projekcie budowy kanalizacji w Jaworznie w terminie od 14 do 21 maja 2012 r. Test gimnazjaliści wypełniać będą na stronie internetowej www.kanalizacja.jaworzno.pl , na tej stronie uczestnicy znajdą też niezbędne informacje do poprawnego wypełnienia testu. Dlatego organizatorzy zachęcają by przed rozpoczęciem testu zapoznać się z artykułami na www.kanalizacja.jaworzno.pl.   Ogłoszenie wyników I etapu odbędzie się 25 maja 2012 r. na stronie www.kanalizacja.jaworzno.pl oraz na fanpage’u Konkursu na Facebooku. Informacje o wynikach zostaną również przekazane każdej ze szkół.

Do II etapu z każdego gimnazjum wyłoniona zostanie jedna drużyna, składająca się z pięciu uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w teście w swojej szkole. Zadaniem drużyn będzie przygotowanie 1,5 – 2,5 – minutowego filmu promocyjnego na kampanię uświadamiającą mieszkańcom Jaworzna wpływ kanalizacji na środowisko.

Wyłonione w eliminacjach pięcioosobowe zespoły reprezentujące gimnazja od 26 maja 2012 r. do 11 czerwca 2012 r. będą miały czas na przygotowanie filmów promocyjnych. Od 12 do 25 czerwca 2012 r. odbędzie się głosowanie na najlepszy film na stronie www.kanalizacja.jaworzno.pl. Drużyna, która uzyska najwięcej głosów wygra rejs, a kolejne dwie drużyny otrzymają nagrody pocieszenia. Wręczenie nagród odbędzie się w szkołach na zakończenie roku szkolnego. Natomiast rejs odbędzie się w lipcu. Oprócz 5-osobowej załogi- zwycięzców konkursu, popłynie także wyznaczony przez szkołę opiekun. Przed rejsem młodzież zostanie odpowiednio przeszkolona.

Informacje o konkursie znajdują się na www.kanalizacja.jaworzno.pl oraz na Facebooku utworzony www.facebook.com/JaworznickaSzkolaPodZaglami.

Informacji o Konkursie udziela:

Sławomir Grucel – MPWiK Jaworzno Sp. z o.o. – tel. 032 318 60 64

e-mail: slawomir.grucel@mpwik.jaworzno.pl

Gabriela Cerowska – Grupa PRC Sp. z o.o. – tel. 032 364 04 06

e-mail: gabriela.cerowska@prc.pl

 

Pobierz plakat