Jaworznicki rap zapewnił im rejs życia

Jaworznicki rap zapewnił im rejs życia

Znamy już zwycięzców konkursu „Jaworznicka szkoła pod żaglami. Kanalizacja – wiatr w żagle dla czystego środowiska” organizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie. Laureatem została grupa z Gimnazjum nr 9 z filmem prezentującym krótką historię kanalizacji. II miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 11, natomiast brązowy krążek trafił do Gimnazjum nr 6.

 

Grupa uczniów z Gimnazjum nr 9 w składzie Karolina Szyszko, Pamela Poniatowska, Wiktoria Gawlik, Kamil Gacek i Maciej Jamróz, oczarowali wszystkich pomysłem i zaangażowaniem. Największe wrażenie wywarł jednak rap, napisany specjalnie na potrzeby filmu.

 – Bardzo cieszę się, że wygrał właśnie filmik promocyjny uczniów z Gimnazjum nr 9. Młodzież wykazała się ogromną wyobraźnią i oryginalnym ujęciem tematu. Ważnym elementem filmu, który szczególnie zwrócił uwagę członków Kapituły, jest specjalnie skomponowany podkład muzyczny, który poprzez swoją formę łatwiej dotrze do świadomości młodzieży w naszym mieście. – komentuje Józef Natonek, Prezes MPWiK.

W każdym filmie oceniony został scenariusz, zawartość merytoryczna, pomysł, realizacja/ wykonanie, zaangażowanie/ nakład pracy oraz ocena ogólna. Skala ocen wynosiła 1 – 5, przy czym 1 to ocena najniższa a 5 najwyższa.

Zwycięzców wyłoniła Kapituła Konkursowa w której zasiedli Józef Natonek, Prezes MPWiK, Zbigniew Mika, Naczelnik Wydziału Biura Promocji UM, Marcin Marzyński, Naczelnik Biura Promocji i Informacji UM, Ewa Sałużanka, Wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji UŚ, Franciszek Matysik, Dziennikarz tygodnika „Co Tydzień” oraz przedstawiciele wszystkich gimnazjów zakwalifikowanych do II etapu konkursu.

O konkursie:

Głównym celem konkursu „Jaworznicka szkoła pod żaglami” jest zwiększenie wiedzy na temat ochrony środowiska i dbania o czystość wody. Właśnie w celu polepszenia jakości środowiska naturalnego w Jaworznie budowana jest kanalizacja. Stąd w ramach konkursu organizatorzy – Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie – chcą upowszechnić informacje o potrzebie jej budowy i podłączenia się mieszkańców do rozrastającej się sieci.

Zwycięska drużyna wraz z opiekunem popłynie w tygodniowy rejs zorganizowany w czasie wakacji po Bałtyku ze Szczecina na Bornholm i do Sassnitz. Kolejne dwie drużyny otrzymają atrakcyjne nagrody pocieszenia.

Lista gimnazjów biorących udział w II etapie konkursu (łącznie to 13 drużyn złożonych z osób, które wypełniły test w I etapie):

  • Gimnazjum nr 2, Karola Olszewskiego 76 (4 drużyny)
  • Gimnazjum nr 3, Lipowa 24 (1 drużyna)
  • Gimnazjum nr 6, Chropaczówka 101 (1 drużyna)
  • Gimnazjum nr 9, Spółdzielcza 9 (3 drużyny)
  • Gimnazjum nr 10, Nauczycielska 12 (1 drużyna)
  • Gimnazjum nr 11, Jana III Sobieskiego 61 (1 drużyna)

 

I Miejsce Gimnazjum nr 9

http://www.youtube.com/watch?v=tvDSph_XRPk

 

II Miejsce Gimnazjum nr 11

http://www.youtube.com/watch?v=Zb7X3qs0dio

 

III Miejsce Gimnazjum nr 6

http://www.youtube.com/watch?v=vL5pqBPP39o