Kanalizacja na Borach w budowie

Kanalizacja na Borach w budowie

01

Od stycznia na terenie osiedla Bory prowadzone są prace związane z budową kanalizacji sanitarnej. Prace zaawansowane są już w 40 procentach. W niektórych ulicach przystąpiono już nawet do odbudowy nawierzchni. Cały kontrakt ma być zakończony w styczniu 2015 roku.

Budowa kanalizacji sanitarnej w osiedlu Bory jest częścią II Fazy projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzno”. Zakres prac obejmuje budowę prawie 9 km nowej sieci kanalizacyjnej, która w dzielnicy stworzy możliwość podłączenia się  blisko 330 gospodarstwom. Wartość zadania to 6 mln zł netto, a głównym wykonawcą jest konsorcjum firm Hydromel i Buskopol.

Obecnie szacujemy, iż kontrakt zaawansowany jest w 40 procentach. Od momentu rozpoczęcia prac, czyli w przeciągu sześciu miesięcy, wykonawca zdołał wybudować już 4 kilometry sieci sanitarnej, a w takich ulicach jak: Chrzanowska, Niecała, Rolna, Graniczna, Bielany, Stroma przystąpił do odbudowy nawierzchni tłumaczy Sławomir Grucel z MPWiK.

Budową kanalizacji w osiedlu Bory, objęte są ulice: Bielańska, Krakowska, Byczyńska, Henryka Wieniawskiego, Stroma, Bielany, Chrzanowska,  Czysta, Gęsia, Niecała, Poprzeczna, Rolna, Równoległa, Niemcewicza, Tetmajera, Duracza, Gołębia, Graniczna, Grodzka, Hetmańska, Jana Karłowicza, Jana Kasprowicza, Zakole.

Wartość II Fazy Projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna”, to ponad 63 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach POIiŚ wyniesie ponad 26,3 mln zł. Termin zakończenia wszystkich inwestycji dla drugiej części planowany jest na czerwiec 2015 roku, natomiast prace na Borach potrwają do stycznia 2015 roku.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.