Kanalizacja na piątkę

Kanalizacja na piątkę

W wtorek 28 czerwca w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na realizację V fazy jaworznickiego projektu kanalizacyjnego. Była to 3 umowa w Polsce podpisana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020. Wartość piątej części, wynosić będzie 16 835 052, 35 zł, z czego dofinansowanie z POIiŚ stanowić będzie kwotę 8 700 935,77 PLN.

W zakresie projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna – faza V” jest budowa kanalizacji w dzielnicy Jeleń Łęg, oraz w ulicach : Śląskiej, Paderewskiego, Chełmońskiego i Chrzastówka, a także zadania już zrealizowane. Mowa tu o refundacji przedsięwzięcia w rejonie ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej, które zakończyło się w II kwartale 2016 roku i obejmowało budowę 500 metrów sieci kanalizacji sanitarnej umożliwiającej podpięcie 30 prywatnych gospodarstw, a także wymianę 3 km sieci wodociągowej w ulicach: Obrońców Poczty Gdańskiej, Polowej, Pionierów, Cmentarnej i części ulicy Sławkowskiej.
Największy nakład pracy organizacyjnej oraz tej w terenie, czeka wodociągi przy budowie kanalizacji sanitarnej w Jeleniu Łęgu. Ponad 9 km sieci sanitarnej dla 1200 osób. Przetarg jest obecnie na etapie rozstrzygnięcia, a prawdopodobny termin podpisania umowy z wykonawcą planowany jest w okresie wakacyjnym.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.