Montaż wodomierza ogrodowego

Montaż wodomierza ogrodowego

Jeśli masz trawnik lub piękny przydomowy ogródek, rozważ montaż dodatkowego wodomierza ogrodowego. Dzięki takiemu licznikowi, mniej zapłacisz za kanalizację. Woda służąca do nawadniania ogrodu, czyli woda bezpowrotnie zużyta, wsiąkająca w ziemię, będzie odliczana od ogólnej ilości odprowadzanych ścieków. To czysta oszczędność. Teraz montaż takiego licznika jest jeszcze szybszy, gdyż Wodociągi nie wymagają „warunków technicznych do zabudowy wodomierza ogrodowego”. 

Jak zamontować wodomierz ogrodowy?

Podstawą jest podłączenie i korzystanie z kanalizacji sanitarnej. Jeśli więc ścieki powstające w Twoim gospodarstwie trafiają do kanalizacji sanitarnej, możesz przystąpić do montażu wodmierza ogrodowegowedług poniższych wytycznych: 

  • spisać/zaktualizować umowę z tutejszymi Wodociągami na dodatkową usługę,
  • zakupić wodomierz ogrodowy z aktualną legalizacją. UWAGA! Wodomierz musi być  oplombowany przez Wodociągi Jaworzno sp. z o.o. 
  • korzystać z licznika tylko do podlewania przydpomowego ogrodu,
  • przeprowadzić legalizację wodomierza w oparciu o Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 07.01.2008 r. w sprawie prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych. Okres legalizacji wodomierza trwa 5 lat i po jego upływie należy go zalegalizować lub wymienić na nowy. 

Samemu, czy z czyjąś pomocą?

Montaż można wykonać osobiście według schematu jaki znajduje się na stronie www.wodociagi.jaworzno.pl, zlecić Wodociągom Jaworzno lub firmie zewnętrznej. Jeśli usługa ma być wykonania przez tutejsze przedsiębiorstwo wodociągowe tj. Wodociągi Jaworzno to wystarczy złożyć w siedzibie Spółki zlecenie wykonania montażu wodomierza ogrodowego. Zlecenie można pobrać ze strony internetowej i złożyć osobiście w Biurze Obsługi Klienta, przesłać pocztą na adres: Wodociągi Jaworzno. ul. Świętego Wojciecha 34, 43-600 Jaworzno lub drogą elektroniczną na adres: kancelaria@wodociagi.jaworzno.pl Po akceptacji wyceny, w umówionym terminie pracownicy firmy wykonają montaż licznika wraz z odbiorem technicznym, przedstawią do podpisu aktualną umowę oraz fakturę za wykonanie usługi. 

Ile to kosztuje?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wodomierz ogrodowy odbiorca zakupuje, instaluje i legalizuje na własny koszt, gdyż stanowi on część instalacji wewnętrznej.  W 2022 roku Wodociągi Jaworzno proponują kompleksową usługę montażu wodomierza ogrodowego w cenie 312 zł. brutto (f15) lub 368 zł. brutto (f20). Wszelkie informacje w przedmiotowym temacie można uzyskać pod nr tel. 32 318 60 28. Dodatkowo za obsługę tzn. rozliczanie sublicznika ogrodowego zapłacimy 2,33 zł brutto/miesiąc – zgodnie z obowiązującym cennikiem usług. W przypadku samodzielnego montażu wodomierza ogrodowego do ceny zakupu licznika i ceny usługi należy doliczyć odbiór techniczny, który wykonują Wodociągi. Cena odbioru technicznego to koszt 145 zł netto (157,09 zł brutto). 

UWAGA! Istnieje możliwość zakupu wodomierza ogrodowego w Wodociągach Jaworzno, które są przystosowane do montażu modułu radiowego. Umożliwia to zdalny (brak konieczności wstępu do nieruchomości), wiarygodny i dokładny odczyt wodomierza. W takim przypadku wodomierz ogrodowy stanowi własność Odbiorcy, a moduł radiowy stanowi własność Spółki.