MPWiK Jaworzno wywalczył tytuł Mistrza Polski !

Drużyna piłkarska Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zakończyła bż. rok mocnym akcentem. W organizowanych w dniach 28-29 listopada we Wrocławiu V Mistrzostwach Polski Firm Komunalnych, Energetycznych i Gazowniczych w halowej piłce nożnej, jaworzniccy piłkarze wywalczyli złote medale, a tym samym zdobyli tytuł Mistrza Polski.
To kolejne w tym roku tak wysokie osiągnięcie zespołu, bowiem na XIX Ogólnopolskiej Spartakiadzie Pracowników Wodociągów i Kanalizacji w Puławach, wywalczył on brązowe medale.
Drużyna MPWiK wystąpiła w składzie: Maciej Żak, Grzegorz Adwent, Paweł Bulga, Marcin Pedyński, Mariusz Suwaj, Adrian Wojtaszak, Piotr Lichota, Grzegorz Waligóra, Tomasz Knapik, Jacek Wróbel.
Do rywalizacji w turnieju zgłosiło się 20 drużyn z całej Polski. Rozgrywki grupowe a następnie II rundę turnieju nasi reprezentanci zakończyli na I miejscu, zostawiając w pokonanym polu min. drużyny Gryfina, Szczecina, Koszalina.
Rozgrywki główne to dalsza zwycięska passa MPWiK-u, który zwyciężył kolejno w ćwierćfinale i półfinale drużyny z Białegostoku 4 : 0 i Tarnowa 2 : 1, by w końcu stanąć do  meczu o pierwsze miejsce, z jednym z faworytów turnieju, drużyną PKP Energetyka Gliwice.
W tym dniu nikt już jednak nie mógł zatrzymać drużyny z Jaworzna, która od samego początku kontrolowała sytuację na boisku, pewnie zwyciężając 4-2.
Na koncie zwycięskiej drużyny oprócz okazałego pucharu i medali znalazła się także nagroda dla najlepszego zawodnika rozgrywek, która została przyznana Mariuszowi Suwajowi.

Członkowie drużyny dziękując za możliwość uczestnictwa w turnieju zapowiadają dalsze sportowe sukcesy dla Spółki oraz miasta w nadchodzącym roku.