MPWIK w podwójnej koronie !

W dniach 26-28 sierpnia przedstawiciele naszego Przedsiębiorstwa wraz z Zarządem uczestniczyli w XXI Ogólnopolskiej Spartakiadzie Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. T. Jakubowskiego. Tym razem gospodarzem było, obchodzące 125-lecie warszawskie MPWiK. W spartakiadzie brało udział ok. 1400 pracowników, z 56 przedsiębiorstw, którzy rywalizowali w 27 konkurencjach.W rozgrywkach drużyna piłkarska MPWiK w składzie – M. Żak, G. Adwent, M. Suwaj, P. Lichota, A. Wojtaszak, P. Bulga, A. Prażmowski, T. Knapik, G. Waligóra, M. Pedyński, J. Wróbel – po raz drugi z rzędu zdobyła tytuł mistrza Polski drużyn wodociągowych na boiskach „otwartych”. Nasze wodociągi dokonały tego jako pierwsza drużyna od 12 lat. Do trwających trzy dni zmagań piłkarskich przystąpiło 40 drużyn. Nasi „wodociągowcy” po pokonaniu w rozgrywkach grupowych drużyn Unieścia, Lubartowa oraz Wrocławia, trafili do bardzo trudnej części drabinki rozgrywek. W ćwierćfinale Jaworzno musiało zmierzyć się z mistrzem z przed dwóch lat drużyną Kalisza. Z tej potyczki nasza drużyna wyszła obronną ręką zwyciężając 1: 0. Półfinałowe starcie to mecz z bardzo silną ekipą Rudy Śląskiej. Trzymające w napięciu spotkanie w regulaminowym czasie zakończyło się bezbramkowym remisem i o awansie do finału musiały zadecydować rzuty karne. W serii jedenastek chłodniejszymi, mimo upalnej pogody, głowami wykazali się jaworznianie, którzy po trafieniach M. Suwaja i A. Wojtaszaka oraz świetnej postawie w bramce M. Żaka zwyciężyli 2 : 0. W finale na naszych MPWiK-owców czekał Lublin, podobnie jak nasz team, wielokrotny zwycięzca tych rozgrywek. Wszyscy, którzy spodziewali się emocji nie zawiedli się. Mecz trzymał w napięciu do ostatnich minut. W pierwszej fazie meczu prowadzenie po zaskakującym strzale z dystansu objął Lublin. Jednakże tuż przed gwizdkiem sędziego, kończącym pierwszą połowę wynik był już remisowy, gdyż bardzo ładną „koronkową” akcję całego zespołu wykończył z bliska P. Lichota. Druga połowa to akcja za z akcje oraz czekanie na moment nieuwagi którejś ze stron. Taki przytrafił się Lublinowi co skrupulatnie wykorzystali jaworznianie i po drugim trafieniu Lichoty wyszli na prowadzenie 2 : 1. Od tego momentu nasi rywale rzucili się do odrabiania strat, ale piłkarze z MPWiK Jaworzno nie pozwolili już sobie wydrzeć zwycięstwa i mogli cieszyć z mistrzowskiego „dubletu”.