MPWiK znów zwycięski !

MPWiK znów zwycięski !

W dniach od 27 do 29 sierpnia pracownicy MPWiK Sp. z o.o. uczestniczyli w XX Jubileuszowej Ogólnopolskiej Spartakiadzie Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. T. Jakubowskiego. Na stadion olimpijski we Wrocławiu przyjechało prawie 2000 pracowników wodociągów i kanalizacji reprezentujących 61 miast w kraju. Zawodnicy rywalizowali w 20 konkurencjach m.in. w piłce nożnej, tenisie, biegach przełajowych, skoku w dal, siatkówce.
Po zdobyciu mistrzostwa Polski w halowej piłce nożnej drużyn wodociągowych w listopadzie ubiegłego roku, Wrocław ponownie okazał się szczęśliwym miejscem dla naszych „wodociągowców”. Drużyna piłkarska MPWiK w składzie – M. Żak, G. Adwent, M. Suwaj, P. Lichota, A. Wojtaszak, P. Bulga, T. Knapik, G. Waligóra, M. Pedyński, J. Wróbel –  została zwycięzcą XX Spartakiady i tym samym zdobyła tytuł mistrza Polski drużyn wodociągowych na boiskach „otwartych”.
Po zwycięstwach w rozgrywkach grupowych z sąsiadami zza miedzy wodociągowcami Katowic, Dąbrowy Górniczej nasi zawodnicy rozprawili się z ekipami Biskupca, Bogatyni oraz Bydgoszczy tracąc w tej fazie turnieju zaledwie 3 bramki. W półfinale na naszą drużynę czekały Wodociągi st.m. Warszawy, które jak dało się słyszeć w kuluarach za wszelką cenę chciały przełamać niekorzystny bilans spotkań z naszą drużyną, jednakże nasz MPWiK po raz kolejny pozbawił rywala złudzeń wygrywając po zaciętym meczu 2:1.
Finałowy mecz z Nowym Sączem to w opinii obserwatorów spotkanie dwóch najlepszych drużyn turnieju. Stawka meczu nie sparaliżowała poczynań jego uczestników, aczkolwiek dało się zauważyć, że drużyny z szacunkiem podchodzą do umiejętności przeciwnika w wyniku czego pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Druga połowa to już popis naszego zespołu, który po bramkach Mariusza Suwaja i Grzegorza Waligóry przypieczętował swoje zwycięstwo  i po radosnym tańcu na  środku boiska mógł  odebrać złote medale z rąk organizatorów.  
Także w innych konkurencjach nasi zawodnicy i zawodniczki klasyfikowali się na czołowych miejscach, dzięki czemu nasza 19 osobowa reprezentacja choć w porównaniu do innych ekip mniej liczna,  w klasyfikacji ogólnej uplasowała się na wysokim 32 miejscu zdobywając 609 punktów. Swoją „cegiełkę” do wspomnianego dorobku punktowego dorzucili Członkowie Zarządu, którzy czynnie uczestniczyli w spartakiadowych zmaganiach.