Nowy wodociąg na Kalinowej

Nowy wodociąg na Kalinowej

Trwa wymiana sieci wod-kan na ulicy Kalinowej. Dzięki temu mieszkańcy Osiedla Stałego zyskają blisko 3 km nowego wodociągu i 0,5 km zmodernizowanej kanalizacji. Prace, które potrwają do końca maja, pochłoną ponad 1,5 mln zł.

W pierwszej połowie stycznia na skrzyżowaniu ulicy Starowiejskiej z Kalinową nastąpiło częściowe przełączenie budynków mieszkalnych na nowy wodociąg oraz przejście wykopem przez skrzyżowanie ulic Kalinowa / Starowiejska. Prace te zakończono w styczniu – tłumaczy Sławomir Grucel, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. – Obecnie w rejonie skrzyżowania wykonywane są prace ziemne związane z wymianą sieci kanalizacyjnej, które prawdopodobnie potrwają do końca tygodnia.
Wodociągi i sieć kanalizacyjna wewnątrz osiedla Kalinowa są już praktycznie zmodernizowane i wymienione. Do zrealizowania pozostały jedynie prace obejmujące wymianę dwóch przyłączy wodociągowych oraz budowę stumetrowego odcinak kanalizacji a następnie wykonanie prac odtworzeniowych. Wszystko ma być gotowe do końca maja br.