Odtworzenie nawierzchni po pracach kanalizacyjnych

Odtworzenie nawierzchni po pracach kanalizacyjnych

Ułożoną sieć wodno-kanalizacyjną na terenie dzielnicy Dąbrowa Narodowa zaczyna pokrywać nowa warstwa odtworzeniowa. Przewiduje się, że rozpoczęte prace drogowe potrwają trzy miesiące.

W maju do odtworzenia zaplanowana została nawierzchnia na ulicy: Długoszyńskiej, Dąbrowskiej, Fryderyka. W czerwcu na ulicy Dziuńkowskich, Nowowiejskiej, Starowiejskiej (od Katowickiej do Reymonta, Reymonta, Długoszyńska boczna, Starowiejska boczna, Dąbrowska boczna). Natomiast w lipcu, który ma być ostatnim miesiącem tej unijnej inwestycji, na ulicy: Starowiejskiej (pozostały zakres), Długoszyńska (pozostały zakres), Katowickiej, Źródlanej, Brzozowej.

– Prace asfaltowe to sygnał, że inwestycja w Dąbrowie Narodowej, której przedmiotem była budowa kanalizacji sanitarnej dla blisko 550 posesji dobiega końca. Z planowanych 19 km sieci kanalizacji sanitarnej wybudowanych zostało już blisko 12 km. Natomiast sieć wodociągowa została wymieniona na zamierzonym, ponad 14-kilometrowym odcinku – tłumaczy rzecznik Wodociągów Jaworzno Sławomir Grucel. 

Całe przedsięwzięcie, które realizowane jest w dzielnicy od 2020 roku dzięki zaangażowanym i pozyskanym środkom z Unii Europejskiej oraz z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska ma się zakończyć w wakacje 2021 r. i kosztować blisko 20 mln zł.

Więcej informacji związanych z budową kanalizacji sanitarnej można uzyskać śledząc stronę www.kanalizacja.jaworzno.pl lub telefonicznie w Jednostce Realizującej Projekt tel. 032 318 60 74 , a także mailowo pisząc na adres e-mail: jrp@wodociagi.jaworzno.pl

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.