Podłącz się – zaoszczędź pieniądze !

Podłącz się – zaoszczędź pieniądze !

Podłącz się – zaoszczędź pieniądze !

4 osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie nawet 1500 zł podłączając się do nowo wybudowanej miejskiej kanalizacji w Jaworznie. Kalkulacja jest prosta – odprowadzenie 1m3 ścieków według taryfy to 8,95 zł brutto, natomiast jego wywóz to już koszt 15 – 20 zł brutto. W związku z realizowanym w mieście projektem „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzno faza I-IV”, ponad 15 tys. mieszkańców zyskało już możliwość dogodnego podłączenia się do sieci sanitarnej. Kanalizacja od podstaw została wybudowana w Pieczyskach, Górze Piasku, Długoszynie, Ciężkowicach, Warpiu i Borach. Obecnie sieć powstaje w Jeleniu Łęgu, Byczynie, a w najbliższym czasie również w Dąbrowie Narodowej.

Dotacja dla mieszkańców Jaworzna

Z tytułu realizacji projektu Prezydent Miasta uruchomił specjalną dotację dla mieszkańców Jaworzna. Dzięki niej, każdy mieszkaniec, który zdecyduje podłączyć swoje gospodarstwo domowe do sieci kanalizacyjnej może uzyskać dotację w wysokości 50% wartości inwestycji, jednak nie więcej niż 2 000 złotych. Wspomnianą dotację można przeznaczyć m.in.: na zakup materiałów, budowę przyłącza, pomiary geodezyjne, dokumentację powykonawczą, a także na odbiór inwestycji. Warto podkreślić, że starając się o dotację z Urzędu Miejskiego, wszelkie prace budowlane powinny zostać rozpoczęte dopiero po podpisaniu stosownej umowy.

Kompleksowa usługa budowy przyłącza

Wodociągi Jaworzno świadczą usługę kompleksowej budowy przyłącza kanalizacyjnego. Oferta obejmuje: indywidualną wycenę, projekt, uzgodnienia branżowe oraz geodezyjne, budowę przyłącza, likwidację zbiornika bezodpływowego, odbudowę terenu do stanu pierwotnego. Ponadto na powstałe i wybudowane przez siebie przyłącze wodociągi udzielają 10-letniej gwarancji. Płatność za przyłącz, na życzenia klienta, może zostać rozłożona na raty.

Wszelkie informacje związane z projektem kanalizacyjnym można uzyskać w siedzibie Wodociągów Jaworzno, ul. św. Wojciecha 34 w dziale JRP oraz pod numerem telefonu: (32) 318 60 74, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00. Natomiast wszystkie sprawy związane ze złożeniem wniosku na wycenę, budowę przyłącza kanalizacyjnego należy zgłaszać w Dziale Eksploatacji Sieci wod-kan pok. 1.6, tel. 32 318 61 40, mail: anita.celej@wodociagi.jaworzno.pl

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.