Promocja projektu unijnego

Promocja projektu unijnego

MPWiK 1 marca podpisał z firmą PRC Comunications umowę na prowadzenie i realizację działań promocyjnych i informacyjnych w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna – faza I”. Umowa opiewa na kwotę 339 tys. zł.

To pierwszy przetarg rozstrzygnięty w ramach projektu unijnego. Propozycja firmy PRC Comunications została wybrana spośród ośmiu zgłoszonych ofert. Zgodnie z umową wykonawca zadania, będzie odpowiedzialny m. in. za stworzenie strony internetowej projektu, opracowanie materiałów informacyjnych dla prasy, a także za przygotowanie audycji radiowych i telewizyjnych. Do obowiązku wykonawcy należeć będzie także organizacja i przygotowanie spotkań oraz biuletynów informacyjnych dla mieszkańców.

Przypomnijmy. Projekt „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna – faza I”, 10 września 2010 uzyskał ponad 110 milionowe wsparcie z Funduszu Spójności. Projekt będzie realizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura            i Środowisko 2007 – 2013. W ramach Projektu planowana jest budowa kanalizacji sanitarnej w osiedlach Ciężkowice, Długoszyn, Góra Piasku i w południowej części Pieczysk – łącznie 86,12 km. Dodatkowo w osiedlu Szczakowa ma powstać stacja uzdatniania wody „Piaskownia” wraz z rurociągiem magistralnym o długości 4,31 km. Całkowity koszt realizacji Projektu wyniesie 206 312 405,00 PLN.