Rozbudowa sieci wodociągowej w ul. Chełmońskiego – Boczna

Rozbudowa sieci wodociągowej w ul. Chełmońskiego – Boczna

Kilka dni temu MPWiK rozpoczął prace związane z rozbudową sieci wodociągowej. Nowo budowany rurociąg, którego długość ma osiągnąć 270 metrów, tworzony jest na użytek przyszłych oraz obecnie powstających budynków jednorodzinnych w ul. Chełmońskiego – Boczna. To druga tego typu inwestycja prowadzona przez przedsiębiorstwo w rejonie Szpitala Miejskiego oraz druga z zakresu dozbrajania terenu w media podstawowe, bowiem od marca, po przeciwnej stronie, budowana jest przez MPWiK infrastruktura dla JTBS.
Obecnie podjęte prace realizowane są we własnym zakresie, a za efekt końcowy odpowiedzialny jest dział wykonawstwa jaworznickich wodociągów. Istotnym faktem jest, iż częściowy udział w przystąpieniu do realizowanego zadania mają sami zainteresowani, którym zależało aby zasilanie dla przyszłych budynków powstało w szybkim tempie. Jako inwestorzy przedstawili przygotowany zgodnie ze standardami projekt budowlano – wykonawczy. MPWiK zadbał o materiały, sprzęt oraz wyszkolony w tym zakresie personel.
Co do terminu zakończenia prac pracownicy MPWiK są zgodni. Po połączeniu z istniejącym wodociągiem, rurociąg zostanie oddany do eksploatacji 31.09.2008r. Nie przewidywane są, jak na razie, żadne utrudnienia na czystym od pozostałych mediów terenie.