Ruszyła wymiana kanalizacji na Podłężu

Ruszyła wymiana kanalizacji na Podłężu

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie przystąpiło do kolejnego zadania inwestycyjnego, a dokładnie do wymiany sieci kanalizacyjnej w ulicy Towarowej na osiedlu Podłęże.
Jak twierdzą pracownicy Spółki wodociągowej głównym powodem wymiany kanalizacji w tej części miasta jest jej pogarszający się stan techniczny. Leży ona bowiem na terenie byłej eksploatacji górniczej, a także z biegiem lat, na jej trasie nasadzono drzewa, których korzenie spowodowały liczne załamania i odkształcenia. W ten sposób pojawiły się problemy z jej drożnością, a tym samym z jej awaryjnością.

Na zmodernizowany układ sieci kanalizacyjnej, zostaną przełączeni mieszkańcy bloku przy Al. Piłsudskiego 30 oraz bloków przy ulicy Towarowej od numeru 67 do 42 oraz budynek Szkoły Podstawowej nr 2.

– Prace wykonywane będą na odcinku 700 metrów przez firmę Aqua System z Bielska Białej. To ona spośród czterech potencjalnych wykonawców, zgłosiła najkorzystniejszą ofertę realizacji , która uzyskała pozytywną opinię komisji przetargowej MPWiK –  wyjaśnia Sławomir Grucel z MPWiK Jaworzno – Zgodnie z przyjętym Planem Inwestycyjnym przedsięwzięcie będzie kosztowało 670 tys. zł.

Prace rozpoczęły się początkiem sierpnia i potrwają do końca roku. W większości roboty wykonywane będą na obszarze wewnętrznych dróg i chodników osiedlowych. – Niestety nie będzie można ominąć trawników, które podobnie jak betonowa i asfaltowa nawierzchnia zostaną przywrócone do stanu przed inwestycyjnego – dodaje Grucel.
Apelując o wyrozumiałość za możliwe  utrudnienia dojazdowe i parkingowe, wodociągi apelują także do rodziców, by pomimo trwających wakacji plac budowy nie stał się placem zabaw dla najmłodszych.