„Rynek od. Nowa”. Budowa wodociągu na ulicy Sienkiewicza

„Rynek od. Nowa”. Budowa wodociągu na ulicy Sienkiewicza

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przystępuje do kolejnego zadania wchodzącego w skład projektu „Rynek od. Nowa”. Po zmodernizowaniu sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na ulicy Sławkowskiej rozpoczęte zostają kolejne prace, tym razem związane z budową wodociągu na ulicy Sienkiewicza.
Budowa rurociągu na odcinku 113 metrów od strony ulicy Sienkiewicza ma w przyszłości zapewnić dostarczenie wody pitnej do budynków znajdujące się w ścisłym centrum miasta. Bowiem w założeniach koncepcyjnych obecna sieć wodociągowa biegnąca pod płytą rynku, ma zostać wyłączona z użytkowania.
Prace rozpoczną się w najbliższych dniach i zostały zaplanowane na okres dwóch tygodni. Wykonawcą zadania jest Zakład Robót Instalacyjno – Inżynieryjnych Jan Trochim. Koszt wraz z opracowaniem pełnej dokumentacji projektowej szacowany jest na 50 tyś zł.
Na czas remontu Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji apeluje do mieszkańców i użytkowników powyższej przestrzeni o wyrozumiałość i dostosowanie się do panujących warunków i oznakowania.