„Rynek od.Nowa”. Rusza przebudowa ulicy Słowackiego

„Rynek od.Nowa”. Rusza przebudowa ulicy Słowackiego

Z inicjatywy Prezydenta Miasta rozpoczynają się kolejne prace w ramach projektu „Rynek od.Nowa”. Tym razem dla mieszkańców w kompleksowy sposób przebudowana zostanie ulica Słowackiego.
Tak jak to miało miejsce podczas remontu ulicy Sławkowskiej tak i w tym przypadku za wymianę sieci wodno – kanalizacyjnej odpowiedzialne będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, a za wymianę nawierzchni Miejski Zarząd Dróg i Mostów – jednak tylko na górnym odcinku ulicy.
Tuż po zakończeniu zadania realizowanego przez MPWiK przystąpimy do prac drogowych na odcinku od ul. Obrońców Poczty Gdańskiej do skrzyżowania z ul. Waryńskiego – tłumaczy Nikodem Motyka rzecznik MZDiM – Dolna część ulicy zgodnie z przygotowaną koncepcją,  realizowana będzie w trakcie przebudowy płyty rynku.

Wodociągi zapowiadają, że z ich strony, wymiana sieci potrwa do końca lipca bieżącego roku, bowiem zakres zadania obejmuje wymianę ponad 520 metrów sieci wodociągowej oraz ponad 300 metrów sieci kanalizacyjnej.
Prace będą realizowane tak jak w przypadku sąsiedniej ulicy Sławkowskiej z wykorzystaniem technologii tradycyjnych oraz technologii nowoczesnych. Wymiana wodociągu nastąpi poprzez wykonanie wykopu otwartego – natomiast znaczna część sieci kanalizacyjnej zostanie zrewitalizowana  metodą bezwykopową, metodą tzw. „rękawa”.
Prace wodno – kanalizacyjne rozpoczną się już 25 maja i kosztować będą 1,2 ml zł. W pierwszej kolejności modernizacji zostanie poddana sieć znajdująca się na ulicy Waryńskiego ( od ul. Sławkowskiej do ul. Stojałowskiego ), a następnie sieć znajdująca się w górnej części ulicy Słowackiego, biegnąca aż do skrzyżowania z ulicą Obrońców Poczty Gdańskiej. Późniejsza wymiana sieci na ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej może powodować utrudnienia w ruchu na odcinku od ulicy Sławkowskiej do ulicy Stojałowskiego.
Drugi etap prac, który realizowany będzie najprawdopodobniej początkiem lipca, zakłada zamknięcie dla ruchu dolnego odcinka ulicy Słowackiego (od płyty Rynku do skrzyżowania    z ul. Waryńskiego). Na pozostałych odcinkach ruch będzie odbywał się wahadłowo wraz ze znacznym ograniczeniem prędkości.