Skorzystaj z dodatkowego licznika do podlewania ogrodu.

Skorzystaj z dodatkowego licznika do podlewania ogrodu.

Podlewanie ogrodu jest dla wielu przyjemnością. W upalne dni należy pamiętać o jego regularnym zraszaniu. Nawet kilkadziesiąt złotych można zaoszczędzić na podlewaniu naszych ulubionych, ozdobnych roślin.

Wystarczy zamontować dodatkowy licznik ogrodowy, mierzący ilość wody wykorzystywanej do jego nawadniania. Plusem podłączenia wodomierza ogrodowego jest fakt, że za wodę do ogrodu zapłacimy bez naliczania opłat za ścieki. Finansowe skutki podlewania naszych roślin możemy złagodzić.

Jeśli w ogrodzie nie ma zamontowanego wodomierza, właściciel działki płaci zarówno za zużytą na niej wodę jak i za ścieki – wyjaśnia Sławomir Grucel z MPWiK – Zainstalowanie dodatkowego licznika powoduje zmniejszenie wydatków o koszty kanalizacji.

Ilość zużytej wody, równoznaczna jest z ilością odprowadzanych ścieków. Podlewając przydomowy ogródek zużywamy wodę bezpowrotnie. Ścieki nie są odprowadzane do kanalizacji. Jednak wodomierz wskaże zużycie wody. Inkasent, a raczej wystawiony przez niego rachunek podliczy nas nie tylko za zużytą wodę, ale również za odprowadzone ścieki. Warto, więc zastanowić się nad założeniem drugiego wodomierza. Poniesiemy wówczas koszty ewentualnego rozdziału instalacji wodociągowej oraz koszty zakupu dodatkowego wodomierza. Ale to inwestycja jednorazowa. Natomiast nic nie zapłacimy za jego plombowanie. Wodociągi zrobią to za darmo.

Jak zamontować dodatkowy licznik ogrodowy?

Wystarczy w siedzibie MPWiK złożyć wniosek o wydanie warunków technicznych dla zabudowy wodomierza ogrodowego. Zgodnie z wydanymi warunkami wykonać prace techniczne na wewnętrznej sieci wodociągowej, a następnie zgłosić nowy licznik do odbioru i plombowania – tłumaczy Grucel.

Z licznika ogrodowego może skorzystać każda osoba, której posesja podłączona jest do sieci kanalizacyjnej. Druki dostępne są na stronie www.mpwik.jaworzno.pl w zakładce Warunki techniczne oraz w placówce MPWiK przy ulicy św. Wojciecha 34.