Spartakiada 2009. Brąz i złoto dla MPWiK Jaworzno

Spartakiada 2009. Brąz i złoto dla MPWiK Jaworzno

Po raz kolejny na podium, stanęła drużyna piłkarska MPWiK Sp. z o.o. Tym razem kilkukrotni zwycięzcy tych rozgrywek w latach ubiegłych, uplasowali się na trzecim miejscu, zdobywając brązowe medale oraz ugruntowując swoją przynależność do ścisłej czołówki drużyn wodociągowych. W tym roku w piłkarskich zmaganiach uczestniczyło 50 drużyn.

W trakcie rozgrywek nasi „wodociągowcy” w pokonanym polu pozostawili reprezentantów Inowrocławia, Poznania, Gniezna, Bydgoszczy, Biskupina. W półfinale po walce ulegli drużynie z Legnicy, a w meczu o trzecie miejsce zwyciężyli 3 : 1 reprezentacje Warszawy.

Ten wynik to zasługa całego zespołu. Nie ukrywamy – było ciężko. Widać, że z roku na rok poziom organizowanych rozgrywek jest zdecydowanie wyższy. Każda z drużyn pragnie zaprezentować się jak najlepiej, zresztą z takim też założeniem i my przyjechaliśmy do Puław – mówi kapitan drużyny piłkarskiej MPWiK Grzegorz Adwent na co dzień kierownik Działu Obsługi Prawnej i Umów MPWiK Sp. z o.o. 

Drużyna występowała w składzie: Maciej Żak, Adwent Grzegorz, Paweł Bulga, Marcin Pedyński, Mariusz Suwaj, Adrian Wojtaszak, Piotr Lichota, Grzegorz Waligóra, Tomasz Knapik, Jacek Wróbel.

Bezkonkurencyjna okazała się także damska część Spółki. Reprezentantki Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pani Marzena Gręźlikowska oraz pani Dorota Burza, zajęły pierwsze miejsce w drużynowym strzelaniu z karabinków KBKS. Swym strzelnym okiem pokonały blisko 57 załóg zgłoszonych do tej konkurencji.
Pomimo, że dyscyplina ta kojarzy się z męskim i wojskowym zainteresowaniem, przeciwnicy zostali praktycznie „wystrzelani”. I nie bez powodu, gdyż mieli do czynienia z mistrzyniami. Pani Marzena ma na swoim koncie tytuł wicemistrzyni Województwa Śląskiego w strzelaniu właśnie z karabinku KBKS. Pani Dorota zaś, odnosi wyraźne sukcesy na rodzimej strzelnicy w Jaworznie.  Perfekcyjne oko oraz stabilna, pewna dłoń przydaje się im także w codziennej pracy, gdzie do czynienia mają z pomiarami, fiolkami, a także z instalacjami. Pani Marzena jest kierownikiem działu analiz laboratoryjnych wody i ścieków, natomiast pani Dorota pracuje, jako mistrz ds. energetycznych. 

Pracownicy wodociągów uczestniczą w spartakiadzie już po raz dziesiąty. Jest to niemal tradycja, ale także ciężka praca połączona ze sporą liczbą treningów. Dziękując za doping oraz możliwość realizacji swych sportowych pasji żywią nadzieję na uczestnictwo już za rok w jubileuszowej XX Ogólnopolskiej Spartakiadzie.