Z okazji Światowego Dnia Wody, który przypada na 22 marca, ruszają zapisy na dziesiątą edycję Dnia Otwartego Wodociągów Jaworzno sp. z o. o. Jak co roku, firma wodno-kanalizacyjna pragnie zapoznać mieszkańców Jaworzna z tajnikami produkcji, dystrybucji oraz z kontrolą jakości wody.
Program imprezy niezmienny, ale cieszący się sporym zainteresowaniem. Miejsca na wycieczkę prezentującą obieg wody w przyrodzie, każdego roku rozchodzą się w mgnieniu oka. Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i w tym roku w planie zwiedzania wodociągów znalazły się takie obiekty jak: powierzchniowe ujęcie wody Pitnej Piaskownia wraz z multimedialną ścieżką edukacyjną, baza transportowo – techniczna przy ul. św. Wojciecha 34, laboratorium badań jakościowych wody oraz zmodernizowana oczyszczalnia ścieków Jeleń Dąb. Oprócz obiektów zaprezentowane zostanie stanowisko dyspozytora spółki oraz nowatorskie urządzenia : „wodoerka”, „ozonatorka”.
Te atrakcje oraz wszelkie tajniki codziennej pracy wodociągów, czekają na wszystkich zainteresowanych w sobotę 17 marca br. Żeby jednak wsiąść udział w X Dniu Otwartym należy się na wspomnianą wycieczkę zapisać. Zapisy przyjmowane są w terminie od 26 lutego do 9 marca pod numerem telefonu (32) 318 60 64 oraz w siedzibie Wodociągów Jaworzno, ul. św. Wojciecha 34, w godz. od 7:00 do 15:00.
UWAGA! Ze względu na utrzymanie ciągłości pracy na obiektach liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Organizator zapewnia transport między obiektami. Zbiórka oraz wyjazd z parkingu spod Galeny od ul. Rzemieślniczej o godz. 9:00. Powrót w to samo miejsce około godz. 14:00.
***
Światowy Dzień Wody każdego roku przypada na 22 marca. Dzień ten został ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenie ONZ. Głównym celem Dnia jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na wpływ gwałtownego wzrostu populacji ludzkiej, industrializacji, zmian klimatycznych, konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych na systemy wodne świata. Obchody Dnia mają zainspirować rządy, organizacje, społeczności i poszczególnych ludzi do podejmowania działań służących lepszemu, zrównoważonemu gospodarowaniu zasobami świeżej wody na świecie.