V Dzień Otwarty MPWiK

V Dzień Otwarty MPWiK

Końcem marca Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji organizuje dzień otwarty. Podczas imprezy uczestnicy będą mogli poznać wodociągi od „kuchni”, czyli dowiedzieć się jak i gdzie produkowana jest woda płynąca w naszych kranach.

Dla zwiedzających udostępnione zostanie najstarsze ujęcie wody pitnej Dobra, świeżo  zmodernizowane ujęcie J. Dąbrowskiego, tłocznia na ulicy Batorego, oczyszczalnia ścieków oraz laboratorium. Uczestnicy będą mieli także okazję podziwiać urządzenia na co dzień wykorzystywane przez spółkę mi.n. do monitoringu i naprawy sieci.

Impreza organizowana jest w ramach obchodów Światowego Dnia Wody, który ONZ ustanowiło na dzień 22 marca. Każdego roku impreza cieszy się sporym zainteresowaniem jaworznian. Jak się okazuje jest to świetny sposób na wspólne i rodzinne spędzenie czasu oraz na uzyskanie informacji związanych z pracą  wodociągów w naszym mieściedodaje rzecznik MPWiK Sławomir Grucel.

W tym roku V Dzień Otwarty MPWiK odbędzie się 23 marca (sobota). Wycieczka rozpocznie się
o godzinie 9:00. Zbiórka uczestników w centrum miasta na parkingu pod Halą MCKiS.  MPWiK w Jaworznie zapewnia przejazd autokarem między poszczególnymi obiektami. Czas powrotu do miejsca zbiórki planowany jest na godzinę 14:00. Udział w wycieczce jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmowane są w terminie do 15 marca pod numerem telefonu (32) 31 86 064/122 oraz w siedzibie MPWiK (Jaworzno, ul. Św. Wojciecha 34).