VI Dzień Otwarty MPWiK

VI Dzień Otwarty MPWiK

01

22 marca w Światowy Dzień Wody wodociągi zapraszają na swój szósty dzień otwarty. Podczas imprezy będzie można zobaczyć przedsiębiorstwo od „kuchni”, czyli dowiedzieć się jak i gdzie produkowana jest jaworznicka woda pitna.

Dla zwiedzających udostępnione zostanie najnowsze ujęcie wody pitnej Piaskownia oraz laboratorium. Uczestnicy będą mieli także okazję zobaczyć urządzenia na co dzień wykorzystywane przez spółkę m.in. urządzenia służące do monitoringu i naprawy sieci wod-kan, a także ciężki i specjalistyczny sprzęt do prac ziemnych.

Nasz dzień otwarty na stałe już wpisał się w kalendarium marcowych imprez i wydarzeń miejskich.  Każdego roku cieszy się on sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Wielokrotnie podkreślamy, iż jest nietypowy sposób na wspólne i rodzinne spędzenie wolnego czasu,  a także możliwość pozyskania dodatkowej wiedzy i informacji o funkcjonowaniu przedsiębiorstwa wodociągowego  – dodaje rzecznik MPWiK Sławomir Grucel.

VI Dzień Otwarty MPWiK odbędzie się 22 marca (sobota). Wycieczka rozpocznie się
o godzinie 9:00, zbiórką uczestników na parkingu pod Halą MCKiS.  Powrót planowany jest na godzinę 13:00. Udział w wycieczce jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmowane są w terminie do 14 marca pod numerem telefonu (32) 31 86 064/122 oraz w siedzibie MPWiK – Jaworzno, ul. św. Wojciecha 34.