W Ciężkowicach „wiercą” wodociąg

W Ciężkowicach „wiercą” wodociąg

Kanalizacja w Ciężkowicach od kilku lat już działa. Z tego faktu zadowoleni są mieszkańcy. Teraz rozpoczęły się prace związane z wymianą i modernizacją sieci wodociągowej. Przebudowa sieci wodociągowej w ulicy Ciężkowickiej na odcinku ponad 3 km ruszyła końcem kwietnia. Jej koszt to blisko 2 mln zł. Zakres obejmuje ułożenie sieci od ulicy Botanicznej do skrzyżowania z ulicą Księdza Mroczka.

Wymiana wodociągu prowadzona jest metodą bezwykopową w terenie zielonym, pod nawierzchnią asfaltową, chodnikami i wjazdami z kostki betonowej. Nie wiąże się ona z wycinką drzew. Obserwowana wycinka i regulacja drzew, prowadzona była przez operatora energetycznego, czy też telekomunikacyjnego – tłumaczy rzecznik Wodociągów Jaworzno Sławomir Grucel i jak dodaje – wybór metody bezwykopowej związane było m.in. z urbanistycznymi uwarunkowaniami tej ulicy. Dzięki przewiertom wykonamy mniej wykopów otwartych.

Tym samym mieszkańcy oraz kierowcy mogą liczyć na mniejszą niż dotychczas liczbę zwężeń oraz mniejszą ingerencję w nawierzchnię drogi. Nie oznacza to jednak, że ich nie będzie, a w rejonie pobocza nie napotkamy koparek i wywrotek. Udając się tą drogą do Ciężkowic należy więc zachować stosowną prędkość oraz uwagę. Całość prac ma być zakończona w listopadzie br.