Waryńskiego w kompleksowym remoncie

Waryńskiego w kompleksowym remoncie

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejski Zarząd Dróg i Mostów w ramach projektu „Rynek od.Nowa” prowadzą wspólne prace remontowe na ulicy Waryńskiego. W ich efekcie dla mieszkańców zostanie stworzona nowa nawierzchnia drogi, pod którą przebiegać będzie zmodernizowany układ sieci wodno-kanalizacyjnej.
Z racji na wcześniejszą wymianę sieci w ulicy Sławkowskiej oraz Słowackiego kanalizacja oraz wodociąg zostaną wymienione na odcinku 280 metrów tj. od ulicy Krótkiej do ulicy Sławkowskiej. Działania z roku 2009 pozwoliły zmodernizować sieć na skrzyżowaniu ulic Sławkowskiej i Waryńskiego oraz Słowackiego i Waryńskiego.

Zadanie ze strony wodociągów wiąże się także z wymianą przyłączy do poszczególnych posesji.   W ramach prac drogowych poza budową kanalizacji deszczowej, ułożona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, przebudowane zostaną chodniki oraz wjazdy do posesji. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Miejski Zakład Drogowy. Koszt wymiany sieci wodociągowej to prawie 65 tys. zł. Wymiana nawierzchni oraz przebudowa kanalizacji deszczowej pochłonie 1,5 mln zł. Przypomnijmy, że wcześniej w ramach projektu „Rynek od.Nowa” generalnym remontom poddano ul. Sławkowską i ul. Słowackiego. Wybudowano od podstaw sięgacz przy ul. Zielonej oraz ciąg pieszy Rynek Główny-Sienkiewicza.