Woda w ulicach Emilii Plater, Wodna, Owocowa, Wiśniowa warunkowo przydatna do spożycia

Woda w ulicach Emilii Plater, Wodna, Owocowa, Wiśniowa warunkowo przydatna do spożycia

UWAGA!

Woda w ulicach Emilii Plater, Wodna, Owocowa, Wiśniowa warunkowo przydatna do spożycia.

W 6 ulicach Dąbrowy Narodowej trwają prace mające na celu przywrócenie prawidłowych parametrów jakościowych wody, spełniającej wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Obecnie, do momentu uzyskania prawidłowych współczynników, woda w dzielnicy Dąbrowa Narodowa, a dokładnie w ulicy: Emilii Plater, Wodna, Owocowa, Wiśniowa jest warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu.

Oznacza to, że woda do przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt wymaga wcześniejszego przegotowania.

Uwaga! Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.  

Jednocześnie do momentu uzyskania prawidłowych wyników próbek wody pobranych z ulicy Wyspiańskiego i Kolonijnej, woda w tych ulicach nadaje się wyłącznie do prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet. Woda do celów spożywczych mieszkańcom ulic Kolonijnej, Wyspańskiego wciąż dostarczana będzie beczkowozem lub w aseptycznych workach.  

Za wszelkie utrudnienia z tym związane serdecznie przepraszamy.