Wyniki konkursu plastycznego „Kanalizacja w zgodzie ze środowiskiem”

Wyniki konkursu plastycznego „Kanalizacja w zgodzie ze środowiskiem”

Znamy już zwycięzców konkursu plastycznego „Kanalizacja w zgodzie ze środowiskiem”, organizowanym pod Honorowym patronatem Prezydenta Miasta. Na konkurs ogłoszony przez MPWiK, z jaworznickich szkół podstawowych, nadesłano blisko 180 prac. Z tej niebywałej ilości, jury wybrało dwadzieścia ich zdaniem najciekawszych rysunków, które następnie zostały zamieszczone na stronie przedsiębiorstwa.

O wygranej zadecydowali sami mieszkańcy, którzy przez ponad tydzień oddawali swe głosy. W okresie od 22 do 31 marca na wszystkie prace oddano ponad 11 tysięcy głosów. Przeszło to nasze najśmielsze oczekiwania. Widać było olbrzymie zainteresowanie oraz zaangażowanie członków rodziny, znajomych oraz samych artystów. Chociaż wg nas wszystkie prace zasługują na wyróżnienie, to internauci wybrali sześć najlepszych – tłumaczy Józef Natonek Prezes MPWiK Sp. z o. o. oraz przewodniczący jury.

 

W kategorii I ( klasy I-II)

Pierwsze miejsce zdobyła Ewa Zapart ze szkoły podstawowej nr 16 uzyskując 1912 głosów.

Drugie miejsce otrzymał Patryk Grabania ze szkoły podstawowej nr 3 uzyskując 1720 głosów.

Trzecie miejsce z ilością 1531 głosów zdobyła Emilia Łabaj ze szkoły podstawowej nr 9. 

W kategorii II (klasy III)


Pierwsze
miejsce zdobyła Anna Tokarska ze szkoły podstawowej nr 7, z 675 głosami.

Drugie miejsce zajęła Aleksandra Wójcik ze szkoły podstawowej nr 5 uzyskując 660 głosów.

Trzecie z ilością głosów 556, uzyskała Karolina Adwent ze szkoły podstawowej nr 16.  

Konkurs już po raz drugi organizowany był z okazji obchodów Światowego Dnia Wody. Jego głównym zadaniem była nauka przez zabawę. Przekazanie najmłodszym wiedzy, na temat oczyszczania ścieków, jako sprawnego i ekologicznego sposobu na odzyskiwanie czystej wody w przyrodzie. Jak twierdzą organizatorzy Wszystkie otrzymane prace były na bardzo wysokim poziomie. Przedstawiały sporą wiedzę najmłodszych na temat wody oraz znaczenia kanalizacji w środowisku naturalnym.

*Wyniki głosowania zgodnie z regulaminem przedstawione zostały na dzień 31 marca 2012r, na godz. 24:00.