Za nami XIV Dzień Otwarty

Za nami XIV Dzień Otwarty

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. To dzień, w którym instytucje ekologiczne, szkoły i przedszkola oraz zakłady wodociągowe takie jak nasze, przybliżają tematykę związaną z wodą. Opowiadają skąd bierze się woda, do czego jest wykorzystywana i dlaczego tak ważne jest jej regularne spożywanie i ochrona.

Z okazji Światowego Dnia Wody w dniu 16 marca zorganizowaliśmy naszą coroczną, ciesząca się dużym zainteresowaniem wycieczkę po wodociągach. W tym jedynym dniu w roku zainteresowani mieszkańcy mieli możliwość być na obiektach i terenach, które na co dzień są zamknięte i niedostępne.

Poznali etapy produkcji wody na powierzchniowym ujęciu wody Piaskownia oraz proces oczyszczania ścieków na oczyszczalni Jeleń Dąb. Natomiast na os. Warpie, gdzie znajduje się nasza baza sprzętowa, mieszkańcy mieli okazję wsiąść do kabiny technicznych pojazdów, takich jak: wywrotka, beczkowóz, koparka oraz zasiąść za kierownicą śmieciarki, czy pługopiaskarki. Obecnym mieszkańcom zaprezentowane zostały także nowoczesne technologie wykorzystywane w wodociągach, m.in.: system do radiowego odczytu wodomierzy, urządzenia do namierzania awarii, takie jak kolerator oraz robot kanalizacyjny z kamerą.

Nasz Dzień Otwarty 2024 zgromadził łącznie na 3 obiektach ponad 70 osób. Mieszkańcom dziękujemy za udział, liczne pytania i świetną atmosferę. Do zobaczenia za rok.