Zlewnia Szczakowa. Będą utrudnienia w ruchu na ul. Batorego

Zlewnia Szczakowa. Będą utrudnienia w ruchu na ul. Batorego

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji prowadzi zaawansowane prace w ramach rozpoczętej inwestycji w rejonie ulicy Batorego. Zadanie związane z przerzutem ścieków ze zlewni Jaworzno Szczakowa do zlewni oczyszczalni Jeleń Dąb ma rozwiązać dotychczasowy problem odprowadzania ścieków do pobliskich rzek. Wartość ekologicznego przedsięwzięcia finansowanego przy udziale gminy szacowana jest na blisko 10 mln.
Obecnie powstały ponad 3 metrowe wykopy, w których kolejno układane i zgrzewane są rury. Jest to początek prac przy budowie kolektora oraz przygotowanie terenu pod budynek tłoczni ścieków ogólnospławnych – mówi Sławomir Grucel z MPWiK
To dopiero początek jak twierdzą specjaliści, gdyż do wybudowania jest jeszcze około siedmio i pół metrowy odcinek kolektora tłocznego oraz przebudowa znacznego odcinka wodociągu min. w ulicy Batorego, Dąbrowskiego, Końcowej, Pasternik oraz ulicy Szczakowskiej.
Do tej pory większość prac wykonywano w terenie zielonym. Bez znacznych utrudnień dla ruchu drogowego. Jednak niebawem ciężki sprzęt zostanie wprowadzony na drogę.

Zgodnie z opracowanym i przyjętym projektem organizacji ruchu drogowego część drogi zostanie wyłączona dla pojazdów oraz ograniczona zostanie ich prędkość w tym rejonie – wyjaśnia Sławomir Grucel Prace w pasie drogowym przeprowadzane będą na odcinku od przepływającej tam rzeki Kozi Bród do wiaduktu kolejowego. W późniejszym czasie utrudnienia pojawią się także w rejonie skrzyżowania ulicy Batorego z ulicą Dąbrowskiego jaki na samej ulicy Jarosława Dąbrowskiego.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji apeluje tym samy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz dostosowanie się do obowiązującej w pobliżu budowy prędkości jazdy