Zobacz wodę i ścieki „od kuchni”.

Zobacz wodę i ścieki „od kuchni”.

plakat do 2016Tej imprezy, a raczej wycieczki nie trzeba już nikomu w Jaworznie przedstawiać. Co roku jaworznickie wodociągi z okazji Światowego Dnia Wody organizują Dzień Otwarty. I jak co roku nie brakuje chętnych, by zobaczyć jak to jest zrobione, a raczej jak to jest uzdatnione i oczyszczone.

Program ósmej już edycji dnia otwartego MPWiK obejmuje wizytę na obiektach, które obrazują obieg wody w przyrodzie. Od produkcji i dystrybucji, do jej oczyszczenia i odprowadzenia do środowiska. Na mapie imprezy znalazło się ujęcie wody Pitnej Piaskownia, baza transportowo – techniczna przy ul. św. Wojciecha, laboratorium badań jakościowych wody oraz świeżo zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków Jeleń Dąb.

Wycieczka odbędzie się 19 marca br. Wyjazd autokarem o godzinie 9:00 z parkingu pod Halą MCKiS. Planowana godzina powrotu szacowana jest na godzinę 14:00. Udział w wycieczce jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmowane są w terminie do 11 marca pod numerem telefonu (32) 318 60 64/122 oraz w siedzibie MPWiK, ul. św. Wojciecha 34, w godz. od 7:00 do 15:00. Impreza organizowana jest z okazji Światowego Dnia Wody, który każdego roku przypada na 22 marca. Dzień ten został ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenie ONZ w celu uświadomienia, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.